Constituency 2-6A

Team Headquarters

Odessa Permian 3-0 0-0

Odessa High 2-1 0-0

Upper Midland 2-1 0-0

Midland Legacy 2-1 0-0

France 2-1 0-0

San Angelo Center 1-2 0-0

Last week’s results: Amarillo High 27, Midland High 8; Odessa Permian 13, Tascosa 12; Midland Legacy 56, Abilene High 20; Abilene Cooper 41, San Angelo Central 38; Keller 50, Odessa High 21; France 39, Monterey 26

District 2-5A Division I

Team Headquarters

Amarillo Caprock 3-0 0-0

Amarillo Tascosa 2-1 0-0

Lubbock-Cooper 2-1 0-0

Coronado 1-2 0-0

Abilene High 1-2 0-0

Amarillo High 1-2 0-0

Monterrey 0-3 0-0

Last week’s results: Midland Legacy 56, Abilene High 20; Wichita Falls Rider 28, Coronado 24; Amarillo High 27, Midland High 8; France 39, Monterey 26; Caprock 20, Pampas 0; Lubbock-Cooper 33, Abilene Wylie 28; Odessa Permian 13, Tascosa 12

District 2-5A Division II

Team Headquarters

Wichita Falls Jumper 3-0 0-0

Abilene Wylie 2-0 0-0

Lubbock high 2-1 0-0

Plainview 1-2 0-0

Abilene Cooper 1-2 0-0

Palo Duro 1-2 0-0

Last week’s results: Abilene Cooper 41, San Angelo Central 38; Lubbock High 21, Levelland 14; Lubbock-Cooper 33, Abilene Wylie 28; Wichita Falls 33, Wichita Falls 26; Palo Duro 31, Estacado 20; Jumper from Wichita Falls 28, Coronado 24

District 2-4A Division I

Team Headquarters

Andrew 3-0 0-0

San Angelo Lake View 2-1 0-0

Great Spring 2-1 0-0

Brownwood 2-1 0-0

Estacado 1-2 0-0

Last week’s results: Andrews 26, Greenwood 10; Brownwood 33, Burnet 20; Great Spring 24. Monahans 20; Palo Duro 31, Estacado 20; Vernon 23, San Angelo Lake View 12

District 2-4A Division II

Team Headquarters

Seminole 2-1 0-0

Borger 2-1 0-0

Perryton 1-2 0-0

Canyon Plains West 0-2 0-0

Flat Earth 0-2 0-0

Last week’s results: Borger 44, Lamesa 8; Lubbock High 21, Levelland 14; Canyon 27, Western Plains 6; Dumas 27, Perryton 25; Seminole 60, Clint Mountain View 21

District 3-4A Division II

Team Headquarters

Wichita Falls Hirschi 3-0 0-0

Snyder 2-1 0-0

Graham 1-2 0-0

Midland Greenwood 1-2 0-0

Fresh water 1-2 0-0

Last week’s results: Glen Rose 49, Graham 14; Randall 41, Snyder 6; Andrews 26, Greenwood 10; Sweetwater 32, Pecos 16; Wichita Falls Hirschi 50, Springtown 27

District 1-3A Division I

Team Headquarters

Industrial wasteland 3-0 0-0

City of Denver 1-2 0-0

Kermit 0-3 0-0

Lamesa 0-3 0-0

Slaton 0-3 0-0

Last week’s results: brownfield 49, Roosevelt 34; Coahoma 21, Kermit 21; Abernathy 28, City of Denver 12; Borger 44, Lamesa 8; New Deal 42, Slaton 16

District 2-3A Division I

Team Headquarters

Bush 3-0 0-0

Shallow water 3-0 0-0

Mule 2-1 0-0

Dalhart 1-1 0-0

Amarillo River Road 1-2 0-0

Last week’s results: Wellington 42 River Road 0; Dalhart 43, Spearman 35; Bushland 43, Childress 0; Muleshoe 39, Friona 21; Shallow Water 55, Hereford 18

District 4-3A Division II

Team Headquarters

Littlefield 3-0 0-0

Idalou 2-1 0-0

Abernathy 2-1 0-0

Coahoma 2-1 0-0

Stanon 1-2 0-0

Abernathy 2-1 0-0

Coahoma 2-1 0-0

Roosevelt 0-3 0-0

Last week’s results: Abernathy 28, City of Denver 12; Littlefield 61, post 6; Coahoma 51, Kermit 21; brownfield 49, Roosevelt 34; Holidays 37, Idalou 7; Forsan 34, Stanton 14

District 1-2A Division I

Team Headquarters

Farewell 2-0 0-0

Round 2-0 0-0

Stratford 2-0 0-0

Stinnett West Texas 1-1 0-0

Amarillo River Road 0-2 0-0

Sanford Fritch 0-2 0-0

Last week’s results: Shamrock 56, Amarillo Highland Park 47; Tulia 11, Sanford-Fritch 8; Farwell 49, sunset 0; Stinnett West Texas 18, Boys Ranch 6; Pnahandle 68, Vega 33; Stratford 60, Gruver 0

Constituency 2-2A Constituency I

Team Headquarters

Floydada 3-0 0-0

Olton 3-0 0-0

Sunset 1-1 0-0

New deal 1-2 0-0

Tahoka 1-2 0-0

Position 0-3 0-0

Last week’s results: Floydada 42, Smyer 18; Littlefield 61, post 6; New deal 42. Slaton 16; Farwell 49, sunset 0; Olton 34, Texico (NM) 20; Tahoka 37, Seagraves 6

District 3-2A Division II

Rally 2-1 0-0

Sudan 2-1 0-0

Cattle 1-2 0-0

Crosbyton 1-2 0-0

Hale Center 1-2 0-0

Lockney 0-3 0-0

Last week’s results: Lubbock Christian 82. Bovine 22; Plains 41, Lockney 27; Hamlin 33, Crosbyton 0; Ralls 28, Memphis 0; New House 48, Hale Center 12; Sudan 52, Strings 7

District 4-2A Division II

Morton 2-1 0-0

Plains 2-1 0-0

New home 2-1 0-0

Marine Graves 1-2 0-0

Smyer 1-2 0-0

Strings 0-3 0-0

Last week’s results: Morton 38, Monday 14; Sudan 52, Cordes 7; New House 48, Hale Center 12; Tahoka 37, Seagraves 6; Plains 41, Lockney 27; Floydada 42, Smyer 18

District 2-1A Division I

Nazareth 3-0 0-0

Claudius 2-1 0-0

Happy 2-1 0-0

Wildorado 1-2 0-0

Last week’s results: County Borden 65, Claudius 20; Nazareth 71, Married 58; Happy 64, Springlake-Land 14; Miami 65, Wildorado 20

District 3-1A Division I

Kress 2-1 0-0

St. Petersburg 2-1 0-0

Lorenzo 1-2 0-0

Anthony 1-2 0-0

Springlake-Land 0-3 0-0

Last week’s results: Kingdom Prep 48, Anthony 0; Midland Holy Cross 41, Lorenzo 38; Kress 72, Grady 22; Petersburg 37, O’Donnell 30; Happy 64, Springlake-Land 14

District 4-1A Division I

Knox City 2-1 0-0

Spur 2-1 0-0

Vernon Northside 1-2 0-0

Turkey Valley 1-2 0-0

Last week’s results: May 81, Knox City 58; Whiteface 64, Turkey Valley 50; Spur 77, Motley County 28; Hedley 49, Vernon Northside 31

District 5-1A Division I

Whiteface 2-1 0-0

Meadow 1-2 0-0

O’Donnell 1-2 0-0

Wellman-Union 0-3 0-0

Last week’s results: Paducah 80, Prairie 44; Loop 49, Wellman-Union 0; Petersburg 37, O’Donnell 30; Whiteface 64, Turkey Valley 50

District 7-1A Division I

Borden County 3-0 0-0

Garden City 3-0 0-0

Rankin 2-1 0-0

Sands 0-3 0-0

Rank 0-3 0-0

Last week’s results: Sanderson 44, Sands 28; Garden City 61, MIdland Trinidad 0; Borden County 65, Motley County 20; Kress 72, Grady 22; Westbrook 59, Rankin 58

District 2-1A Division II

Amherst 2-0 0-0

Whitharral 2-1 0-0

Cotton Center 1-2 0-0

Hart 1-2 0-0

Lazbuddie 1-2 0-0

Last week’s results: Amherst was open, Hart 68, Guthrie 18; Cotton Center 63, Welch Dawson 0; Lazbuddie 48, Wilson 0; Silverton 34, Whitharral 30

District 4-1A Division II

Loop 3-0 0-0

South Land 2-1 0-0

Klondike 1-2 0-0

Dawson 1-2 0-0

Wilson 0-3 0-0

Last week’s results: Lorraine 60, Klondike 40; Southland 52, Kress JV 6; Loop 49, Wellman-Union 0; Cotton Center 63, Welch Dawson 0; Lazbuddie 48, Wilson 0

District 5-1A Division II

Aspermont 3-0 0-0

Patton Springs 1-2 0-0

Guthrie 1-2 0-0

Jayton 1-2 0-0

Motley County 0-3 0-0

Last week’s results: Rule 67, Patton Springs 19; Hart 68, Guthrie 18; Aspermont 56, Moran 6; Ira 50, Jayton 33; Spur 77, Motley County 28

District 6-1A Division II

Paducah 3-0 0-0

Benjamin 2-0 0-0

Chillicothe 1-1 0-0

Crowell 0-3 0-0

Harold 0-3 0-0

Last week’s results: Benjamin was open; Saint Jo 52, Crowell 30; Bowie Goldburg 55, Chillicothe 8; Trent 78, Harrold 33; Paducah 80, Prairie 44

TAPPS District I Division III

Fort Worth Lakeland 3-0 0-0

Arlington Pantego Christian 2-1 0-0

Arlington Grace Preparation 1-2 0-0

Christian Trinity 1-2 0-0

Willow Park Christian Trinity 1-2 0-0

Colleyville Christian Pact 0-3 0-0

Last week’s results: Fort Worth Christian 49, Arlington Grace Prep 21; Arlington Christian Pantego 50, Christian McKinney 7; Weatherford Christian 28, Colleyville Covenant Christian 14; Fort Worth Lake Country 41, Thrall 25; Argyle Liberty Christian 35, Trinity Christian 25; DasCHE 50, Willow Park Trinity Christian 6

TAPPS District I Division IV

Lubbock Christian 3-0 0-0

Muenster Sacred Heart 3-0 0-0

Fort Worth Christian Temple 3-0 0-0

Weatherford Christian 3-0 0-0

Dallas First Baptist Academy 1-1 0-0

Tyler TK Gorman 1-2 0-0

Preparation for the culture of mercy 0-3 0-0

Waco Reicher 0-3 0-0

Last week’s results: Dallas Christian School 58, Dallas First Baptist Academy 0; Muenster Sacred Heart 30, Shiner St. Paul 20; Fort Worth Temple Christian 42, Huntsville Alpha Omega 7; Tyler TK Gorman 44, Tyler All Saints 0; Lubbock Christian 82, Bovine 22; Waco Dallas Shelton School 1, Reicher 0 (Cancelled); Cumby 24, Mercy Culture Prep 0; Weatherford Christian 28, Colleyville Covenant Christian 14

TAPPS 6-Man District I Division III

Christ the King 2-1 0-0

Preparation of the Kingdom 2-1 0-0

Wichita Falls Christian 2-1 0-0

Midland St. Croix 1-1 0-0

Last week’s results: Christ the King 59, Amarillo Holy Cross JV 14; Midland Holy Cross 41, Lorenzo 38; Kingdom Prep 48, Anthony 0; Wichita Falls Christian 64, Bethesda Christian 0


Source link

About The Author

Related Posts